Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar në administratën e vendosur nga Moska në Çeçeni thotë se kryengritësit çeçenë i kishin ngritur pusinë një konvoji të trupave federale dhe vranë pesë ushtarë e plagosën pesë të tjerë.
Zyrtari ka thënë se në konfrontime të tjera me kryengritës e shpërthime minash janë vrarë edhe katër ushtarë të tjerë rusë dhe dy oficerë çeçenë të policisë.
XS
SM
MD
LG