Ndërlidhjet

HANOVER


Liderët e Francës dhe Gjermanisë, Jacques Chirac dhe Gerhard Schroeder pas takimit të mbrëmëshëm në Hanover thanë se ata kundërshtojnë çfarëdo aksioni unilateral nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
Franca pret vendim nga Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara lidhur me çështjen irakiane, tha Chirac.
Schroeder tha se kthimi i inspektorëve të OKB-së për armatimin në Irak është prioritet kryesor.
XS
SM
MD
LG