Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i përkohëshëm i Afganistanit, Hamid Karzai udhëton sot në Shtetet e Bashkuara për bisedime me presidentin George Bush dhe të marrë pjesë në ceremonitë përkujtimore të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit të kaluar.
Presidenti Karzai do t,i drejtohet gjithashtu edhe Asamblesë së përgjithëshme të Kombeve të Bashkuara gjatë vizitës 5 ditëshe në Nju Jork.
XS
SM
MD
LG