Ndërlidhjet

MOSKË


Grupi për të drejtat e njeriut Memorial nga Rusia dhe çeçenë separatistë thanë në komunikata të veçanta se në kufirin midis Çeçenisë dhe Ingushetisë është zbuluar një varrezë masive me kufomat e 15 njerëzve që ishin arrestuar më herët nga trupat ruse.
Memorial thotë se kufomat janë identifikuar dhe të gjithë kanë qenë çeçenë të arrestuar nga trupat ruse gjatë kësaj vere.
XS
SM
MD
LG