Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i ri i misionit të Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Reno Harnish ka siguruar liderët vendorë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë praninë e tyre ushtarake në Kosovën e administruar ng Kombet e Bashkuara dhe paqëruajtësit e udhëhequr nga NATO.
Reno takoi presidentin Ibrahim Rugova dhe kryeministrin Bajram Rexhepi. Rugova ka lavdëruar bashkëpunimin me Shtetet e Bashkuara dhe ka theksuar qëndrimin e qeverisë së tijë për pavarësinë e Kosovës si rrugë për sigurimin e stabilitetit në rajon.
XS
SM
MD
LG