Ndërlidhjet

KUALA LUMPUR


Ambasada amerikane në Malajzi do të jetë e mbyllur nesër për shkak të kërcënimeve për sulme të mundshme në përvjetorin e 11 shtatorit.
Shtetet e Bashkuara kanë mbyllur ambasadat dhe në Indonezi, vendi me popullsinë më të madhe myslimane në botë dhe në Pakistan.
Pakistani, Malajzia dhe Indonezia kanë mbështetur fushatën e antiterrorizmit të nisur nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG