Ndërlidhjet

ZAGREB


Kroacia dhe Sllovenia kanë rënë dakort për një zgjidhje të përkohshme, 3 mujore, lidhur me tensionet mbi vijën kufitare mes dy vendeve në Piran, në detin Adriatik.
Me gjithë shpalljen e pavarësisë nga dy vendet, ende deri tani nuk janë zgjidhur përfundimish problemet mbi pjesën bregdetare të kufirit.
XS
SM
MD
LG