Ndërlidhjet

TEHERAN


Bashkimi Evropian dhe Irani kanë nisur një tur tjetër bisedimesh me qëllim përmirësimin e mardhënieve.
Të dyja palët do të diskutojnë lidhur me luftën kundër terrorizmit, për refugjatët afganë në Iran dhe iranianët që jetojnë në Evropë.
XS
SM
MD
LG