Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Kombeve të Bashkuara për krime lufte përfundoi pjesën e gjykimit të ish presidentit Jugosllav , Sllobodan Millosheviq lidhur me akuzën për krime lufte të bëra në Kosovë.
Kryeprokurorja Carla Del Ponte beson se Millosheviq do të gjendet fajtor për vrasje burrash , grashë e fëmijësh dhe dëbimin e 800 mijë shqiptarëve nga Kosova.
XS
SM
MD
LG