Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Rreth sulmeve të mundshme ushtarake kundër Irakut do të flasë sot në Asmablenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara edhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-ve, Kofi Anan.
Burime të afërta kanë sinjalizuar se zoti Anan do të nënvizojë se ‘nuk është zëvendësim i legjitimitetit të Kombeve të Bashkuara’, kur shtetet vendosin të përdorin forcën për të zgjidhur problemet që kërcënojnë paqen dhe sigurinë.
XS
SM
MD
LG