Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka kërkuar nga autoritetet ushtarake vendore të raportojnë rreth mundësisë për fillimin e sulmeve në grykën Pankisi të Gjeorgjisë, ku Kremlini mëton se strehohen guerrilas çeçenë.
Zyra e presidentit rus, njofton se mesazhi i është transmetuar Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Këshillit të Sigurimit dhe OSBE-së.
Presidenti i Gjeorgjisë, Eduard Shevarnaze, është takuar me Këshillin e Sigurimit të vendit në Tbilisi, për të diskutuar gjendjen.
XS
SM
MD
LG