Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka hedhur poshtë çdo kushtëzim nga ana e Bashkimit Evropian për zgjerimin e marrëdhënieve tregtare.
Bashkimi Evropian ka deklaruar se do të zhvleftësojë marrëveshjen tregtare me Iranin nëse Teherani nuk përmbush disa kushte të caktuara politike, ku përfshihet pranimi i shtetit të Izraelit dhe bashkangjitja luftës kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG