Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi për politikë të jashtme i Bashkimit Evropian, Havier Solana, ka nxitur qytetarët e Maqedonisë për votime të qeta.
‘Zgjedhjet e së dielës janë test për të parë nëse partitë mund të punojnë për një shoqëri paqësore dhe stabilitet, për pajtim ndër-etnik, rimëkëmbje të ekonomisë dhe integrim në strukturat evropiane’ – tha Havier Solana.
XS
SM
MD
LG