Ndërlidhjet

NJU JORK


Presidenti i përkohëshëm i Afganistanit, Hamid Karzai ka thënë në Kombet e Bashkuara se qeveria e tij ka bërë përparime të mëdha që kur mori pushtetin, por ka theksuar se Afganistani akoma ka nevojë për ndihmën e bashkësisë ndërkombëtare.
Karzai tha se vizioni i tij për Afganistanin është ai i një shteti Islamik që do të shërbente si një urë midis botës Lindëre dhe Perëndimore.
XS
SM
MD
LG