Ndërlidhjet

GAZA


Raportohet se tanket izraelite, automjetet e blinduara dhe bollduzherë në orët e mëngjezit kanë hyrë në qytezën Rafah të kontrolluar nga palestinezët në jug të Brezit të Gazës, pran kufirit me Egjiptin.
Në shkëmbim zjarri gjatë inkurzionit është vrarë një palestinez.
Më herët tanket izraelite kishin hyrë në qytetin Tulkarem të Bregut perëndimorë ku vunë orën policore.
XS
SM
MD
LG