Ndërlidhjet

BANJA LUKA


Zyrtari më i lartë ndërkombëtarë në Bosnjë, Paddy Ashdown, u bëri thirrje qytetarëve që të flakin poshtë nacionalizmin si fokusim kyresor në zgjedhjet e përgjithëshme të muajit të ardhëshëm dhe të përqëndrohen në ardhmërinë e vendit.
Duke folur në parlamentin e Entitetit të serbëve të Bosnjës, Ashdown tha se votuesit dhe politikanët duhet të përqëndrohen në çështje konkrete sikurse vendet e punës dhe drejtësia , se sa në idealet nacionaliste.
XS
SM
MD
LG