Ndërlidhjet

BEOGRAD


10 kandidatë do të paraqiten në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Serbi, që do të mbahen më 29 shtator.
Presidenti jugosllav Vojisllav Koshtunica dhe zëvendëskryeministri aktual, Miroljub Labus, duket se janë dy rivalët kryesorë për këto zgjedhje.
Mësohet se Komisioni qëndror Zgjedhor, ka hedhur poshtë kandidimin e Nebojsha Pavkoviçit, ish shefit të ushtrisë jugosllave në kohën e Sllobodan Millosheviqit, pasi ai nuk ka mundur të sjellë 10 mijë nënshkrimet e kërkuara me këtë rast.
XS
SM
MD
LG