Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush, gjatë konferencës së sotme për shtyp, pas takimit me kryeministrin italian, Silvio Berluskoni, ka vlerësuar kapjen e një prej terroristëve më të kërkuar nga Shtetet e Bashkuara.
“Duke iu falenderuar njerëzve tanë në Pakistan, ne kapëm një nga hartuesit dhe organizatorët e sulmit të 11 shtatorit, ku u vranë mijëra njerëz”, tha Bush.
XS
SM
MD
LG