Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Ministrat e brendshëm dhe ata të drejtësisë të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian janë takuar me kreun e drejtësisë amerikane, John Ashcroft, ku kanë mundësuar ngushtimin e dallimeve lidhur me politikat e ekstradimit dhe shprehjen e mbështetjes në luftën kundër terrorizmit.
Ministri i Brendshëm gjerman, Otto Schily, tha pas bisedimeve me Ashcroft se është parësore bashkëpunimi intensiv mes Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara për të ndalur terrorizmin.
XS
SM
MD
LG