Ndërlidhjet

PRISHTINË/PRAGË


Dy anëtarë nga Republika Çeke pranë forcës paqëruajtëse në Kosovë të udhëhequr nga NATO kanë humbur jetën, kurse tre të tjerë kanë marrë lëndime të lehta gjatë aksidentit të një automjeti të blinduar afër bazës së bataljonit çek e sllovak pranë KFOR-it.
Akoma nuk janë publikuar hollësi lidhur me aksidentin, por kryeshefi i shtatmadhorisë çeke ka formuar komisionin për hetimin e rastit që po hetohet gjithashtu edhe nga policia ushtarake çeke dhe policia e KFOR-it.
XS
SM
MD
LG