Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjykaci federal i Shteteve të Bashkuara ka paraqitur fletë-padi ndaj pesë shtetasve amerikanë me prejardhje nga Jemeni duke i akzuar se i kanë ofruar “mbështetje materiale” rrjetit terrorist al Kaida.
Gjykaci Larri Thompson ka thënë se pesë personat e arrestuar në pjesët perëndimore të shtetit të Nju Jorkut, kanë qenë pjesë e një “celule terroriste” të al Kaidës dhe ishin stërvitur në kampet e sajë afër Kandaharit në Afganistan.
XS
SM
MD
LG