Ndërlidhjet

GROZNI


Një zyrtar i administratës pro-ruse në Çeçeni ka thënë se të paktën 5 ushtarë rusë janë vrarë në harkun e fundit kohor gjatë sulmeve në anë të ndryshme të vendit.
Ndërkaq, ushtria ruse thotë se ka vrarë të paktën një luftëtar çeçenë dhe janë arrestuar mbi 100 kryengritës të dyshuar në disa distrikte të Çeçenisë.
XS
SM
MD
LG