Ndërlidhjet

TAMPA/FLORIDË


Aviacioni amerikan dhe britanik ka bombarduar një stabiliment komunikues të mbrojtjes kundërajrore në zonën jugore të fluturimeve të ndaluara në Irak, njoftoi Komanda qendrore e Shteteve të Bashkuara.
Në komunikatë thuhet se aviacioni ka sulmuar duke iu përgjigur zjarrit tokësor irakian kundër avionëve që patrollojnë zonat e fluturimeve të ndaluara.
XS
SM
MD
LG