Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian Javier Solana ka përshëndetur zgjedhjet “paqësore dhe dinjitoze” në Maqedoni si “zotim i qartë ndaj paqës dhe demokracisë”, duke thënë se vendi tash mund të shohë “një ardhmëri më të ndritur Evropiane”.
XS
SM
MD
LG