Ndërlidhjet

GROZNI


Nga shpërthimi i një bombe në kryeqytetin e Çeçenisë janë vrarë 11 persona kurse 26 të tjerë kanë marrë plagë të rënda, njoftoi prokurori qeveritar, Nikolai Kostyuchenko.
Ai tha gjithashtu se mbrëmë ishte kidnapuar Bakar Zakhriyev, shefi i administratës pro-ruse në fshatin Alleroi, kurse e shoqja e tij dhe një trup-rojë janë vrarë.
XS
SM
MD
LG