Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Dy kampe të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara në lindje të Afganistanit afër qytetit Khost, mbrëmë janë gjendur nën zjarr projektilësh, por nuk u raportua për viktima.
Aviacioni amerikan është dërguar në vendin e ngjarjes dhe ka shkrepur projektilë ndriçues, por nuk ka ndëramrrë sulme.
XS
SM
MD
LG