Ndërlidhjet

SHKUP


Koalicioni opozitar i Lidhjes Social Demokrate , që e udhëheqë Branko Cërvenkovski, sipas rezultateve ende të pakompletuara, ka fituar më shumë vota në zgjedhjet e djeshme parlamentare në Maqedoni, por nuk ka shumicën apsolute, konfirmoi Komisioni qëndror i zgjedhjeve.
Bashkimi Demokratik për Integrim, i udhëhequr nga Ali Ahmeti, “ka mandatin e shqiptarëve dhe duhet të ftohet në qeverinë e ardhëshme të koalicionit në Maqedoni”, ka thënë zëdhënësja e kësaj partie, Teuta Arifi.
XS
SM
MD
LG