Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i Zyrës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë , Reno Harnish ka biseduar me përfaqësuesit kryesorë politikë të shqiptarëve të Kosovës për zgjedhjet e ardhëshme vendore, luftën kundër kriminalitetit të organizuar , vendosjen e rendit dhe ligjit.
Pas takimit me Ibrahim Rugovën, Hashim Thaçin dhe Ramush Haradinaj, Harnish u ka deklaruar reporterëve se tema me rëndësi kanë qenë edhe zhvillimi ekonomik dhe integrimi i të gjitha grupeve etnike në shoqërinë kosovare.
XS
SM
MD
LG