Ndërlidhjet

KIEV


Mijëra demostrues u mblodhën në sheshin qendror të kryeqytetit të Ukrainës dhe kanë kërkuar nga presidenti Leonid Kuchma të japë dorëheqie apo të shpallë zgjedhje të parakohëshme.
Demostratat shënuan dyvjetorin e zhdukjes së gazetarit opozitar, Heorhiy Gongadze dhe u mbajtën përkundër vendimit të gjykatës që ndalon këto zhvillime në qendrën e qytetit.
XS
SM
MD
LG