Ndërlidhjet

TBILISI


Autoritetet e Gjorgjisë thanë se shpresojnë që mujain e ardhëshëm t,i përfundojnë operacionet anti-terroriste që po zhvillohen në Grykën e Pankisit.
Ministri i Mbrojtjes, Gela Bezhuashvili tha se forcave të Gjorgjisë nuk u nevojitet ndihma e Rusisë për mposhtjen e separatistëve të dyshuar çeçenë dhe çfarëdo terroristi që mund të ndodhet në ate grykë.
XS
SM
MD
LG