Ndërlidhjet

KABUL


Një roje afgane e sigurisë është plagosur kur dy projektilë janë shkrepur herët në mëngjes kundër zyrës së Kombeve të Bashkuara në Jalalabad të Afganistanit.
Projektilë janë shkrepur edhe ndaj kampit ushtarak amerikan afër Asadabadit, në lindje të Afganistanit dhe në qytetin jugor Shkin, por kanë shpërthyer disa qindra metra largë.
Trupat amerikane janë duke gjurmuar në të dy rajonet, tha zëdhënësi i forcës, koloneli Roger King.
XS
SM
MD
LG