Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik, Toni Bler, tha sot se bashkësia ndërkombëtare duhet të ushtrojë trysni ndaj Irakut, me qëllim që ky i fundit t’i përmbushë premtimet për pranimin e inspektorëve të armatimit. Bler tha se vendimi i Irakut është vetëm hapi i parë dhe se inspektorve u duhen garantuar hetime të plota për armët eventuale të shkatërrimit në masë.
XS
SM
MD
LG