Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano fillon sot një vizitë zyrtare në Itali me ftesë të kryeministrit italian, Silvio Berluskoni.
Siç është bërë e ditur, në takimin e dy kryeministrave do të diskutohet “intensifikimi i marrëdhënieve të dyanashme, forcimi i luftës kundër kontrabandës si dhe projekte të përbashkëta ekonomike”.
Pritet që në Romë, Fatos Nano të takohet edhe me papën Gjon Pali i dytë.
XS
SM
MD
LG