Ndërlidhjet

JERUZALEM


Zyrtarë palestinezë dhe izraelitë të sigurisë duket të kenë mbetur të zhgënjyer nga plani për paqe i propozuar dje nga kuarteti për Lindjen e Mesme, në të cilin bëjnë pjesë Kombet e Bashkuara, Shtetet e Bashkuara, Rusia dhe Unioni Evropian. Plani është qortuar nga të dyja palët për motive të ndryshme.
Po sot, një palestinez dhe një izraelit kanë humbur jetën në dy incidente të veçuara në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG