Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gjykata e Lartë e Serbisë i ka dhënë fund konfliktit mes Komisionit Qendror Zgjedhor të Serbisë dhe ish-shefit të Shtatmadhorisë Jugosllave, Nebojsha Pavkoviç në favor të këtij të fundit.
Komisioni kishte refuzuar më herët kërkesën e e Pavkoviqit për të marrë pjesë në garën për president të Serbisë, por Gjykata vendosi që Pavkoviç të jetë kandidati i 11-të për postin e lartë në zgjedhjet e javës së ardhshme.
XS
SM
MD
LG