Ndërlidhjet

PARIS


Ish-zyrtari i lartë francez Moris Papo, i dënuar për bashkëpunimin me nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore, është liruar me vendim gjykate pasi siç thuhej, ‘ishte shumë i sëmurë për të kryer dënimin’.
Grupe anti-raciste dhe hebreje, protestuan kundër vendimit për lirimin e 92 vjeçarit Papo, i cili si ish-shef policie pati internuar 1 mijë e 500 hebrenj.
XS
SM
MD
LG