Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Europian ka premtuar se propozimi i gjeneruar prej tij për lehtësimin e regjimit të vizave në enklavën ruse të Kaliningradit, nuk do të cënojë sovranitetin e vendeve fqinje.
Sot, kryesuesi i këtij komisioni, Romano Prodi, prezantoi një leje-kalimi të veçantë për qytetarët rusë, me kosto më të ulët dhe që lejon udhëtime tranzit të shumëhershme në vendet e reja anëtare të Unionit.
XS
SM
MD
LG