Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një shpërthim vetëvrasës në një autobus në qendër të Tel Avivit ka lënë 5 të vdekur dhe rreth 40 të plagosur, disa prej të cilëve në gjendje kritike.
Këshilltari i qeverisë izraelite, Raanan Gissin tha se Izraeli do të vazhdojë të bëjë ate që mundet për të ndalur sulmet kundër izraelitëve.
“Ne do të ndërmarrim të gjitha masat e domosdoshme për të parandaluar këte formë të shkallëzimit dhe njëherit nuk do të lejojmë terroristët që ti vazhdojnë aksionet e tyre”.tha zyrtari izraelit.
Raanan Gisin tha gjithashtu se Izraeli shpreson se zyrtarët palestinezë do të ndërmarrin aksion kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG