Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara do të takojë gjatë ditës në Uashingtoin ministrin e Jshtëm dhe ate të Mbrojtjes së Rusisë që të diskutojnë lidhur me Irakun.
Bisedimet bëhen derisa presidenti George Bush ka thënë se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre janë të gatshëm që të veprojnë më vete kundër Bagdadit nëse Këshilli i Sigurimit dështon të miratojë rezolutë të re, të fortë për çarmatimin e Irakut.
Më heret ministri i Jashtëm rus tha se Moska nuk shehë nevojë për reuolutë të re të OKB-së.
XS
SM
MD
LG