Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ministri i Jahtëm irakian , Naji Sabri ka thënë në Asamblenë e përgjithëshme të OKB-së se Iraku nuk ka armë bërthamore, kimike apo biologjike dhe akuzoi administratën amerikane se fabrikonë akuza kundër Irakut për të marrë naftën e tij
“Administrata e Shteteve të Bashkuara do që ta shkatërrojë Irakun me qëllim të kontrollimit të naftës në Lindje të Afërt dhe rrjedhimisht të kontrollojë politikat e naftës dhe ato ekonomike në mbarë botën”, tha ministri irakian.
XS
SM
MD
LG