Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Një njësit i forcave speciale të Shteteve të Bashkuara afër qytetit Khost, në lindje të Afganistanit, është gjendur mbrëmë nën zjarr mortajash dhe armësh automatike, por nuk ka patur viktima.
Zëdhënësi i ushtrisë, koloneli Roger King tha se forca ktheu zjarrin nga baza e sajë gjatë këtij sulmi që ka zgjatur për afro dy orë.
XS
SM
MD
LG