Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, takohet sot me ministrat e jashtëm dhe atë të mbrojtjes së Rusisë, për të diskutuar lidhur me Irakun.
Bisedimet, me kreun e diplomacisë dhe mbrojtjes ruse, vijnë pas deklaratave të Bushit se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj janë të përgatitur për të vepruar vetëm kundër Bagdatit nëse Kombet e Bashkuara dështojnë të miratojnë një rezolutë të re lidhur me Irakun.
Në fillim të kësaj jave Rusia ka deklaruar se nuk sheh nevojën e miratimit të një rezolute të re.
XS
SM
MD
LG