Ndërlidhjet

VJENË


Ekipi i inspektorëve të kontrollit të armëve të Kombeve të Bashkuara për Irakun përbëhet nga 17 kombësi, mes të cilëve një egjiptian dhe dy qytetarë austriakë me origjinë arabe, të cilët flasin arabisht, ka bërë të ditur Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike.
Kreu i inspektorëve të kontrollit të armëve, Hans Blix, ka thënë se ekipi i tij është i gatshëm të jetë në Irak rreth 15 tetorit.
XS
SM
MD
LG