Ndërlidhjet

PEKIN


15 mbështetës të Falun Gong janë dënuar nga një gjykatë kineze me 4 deri në 20 vjet burg, pasi kanë prishur një transmetues televiziv për të shfaqur videot e tyre të protestës.
Kina e ka nxjerrë jashtë ligjit Falun Gong me arsyetimin se paraqet kërcënim për rendin publik dhe regjimin komunist.
XS
SM
MD
LG