Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut ka bërë të ditur se do të krijojë një zonë autonome në qytetin Sinuiçi, kufi me Kinën.
Sipas autoriteteve koreanoveriore, ato synojnë ta kthejnë këtë zonë në një qendër të biznesit dhe turizmit ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG