Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, është takuar sot me shefin e diplomacisë ruse, Igor Ivanov dhe ministrin e mbrojtjes, Sergei Ivanov ku kanë diskutuar lidhur me Irakun.
“Rusia dhe Shtetet e Bashkuara mbështesin zbatimin e të gjitha rezolutave të Këshillit të Sigurimit nga ana e Irakut”, deklaroi pas takimit ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov.
Por Ivanov nuk tha nëse vendi i tij mbështet kërkesën amerikane për një rezolutë të re kundër Bagdatit.
XS
SM
MD
LG