Ndërlidhjet

ZAGREB


Kroacia ka hedhur poshtë aktakuzën e Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës drejtuar kundër ish shefit të ushtrisë gjatë kohës së luftës, gjeneral Janko Bobetko.
Zëvendëskryeministri kroat, Goran Graniç, ka thënë se Gjykata duhet të lëshojë aktakuzën përmes një dokumenti që është ligjërisht dhe formalisht korrekt.
XS
SM
MD
LG