Ndërlidhjet

KUVAJT


Forcat amerikane që gjenden në bazat ushtarake të Gjirit janë të përgatitura të veprojnë kundër Irakut nëse Uashingtoni vendos ndërmarrjen e operacioneve ushtarake.
“Çfarë ka marrë vendim presidenti Bush është të shkojë para Kombeve të Bashkuara dhe Kongresit amerikan e të thotë se “e vetmja mënyrë veprimi që nuk mund të zbatohet nga ne është ajo që po ndiqet në 11 vitet e fundit”, ka thënë gjenerali amerikan Tommy Franks gjatë vizitës së tij në Kuvajt.
XS
SM
MD
LG