Ndërlidhjet

BAGDAT


Qeveria irakene nuk do të pranojë rezolutë të re të Kombeve të Bashkuara, e cila parashtron kushte të reja, që janë në kundërshtim me ato që është rënë dakort me Sekretarin e Përgjithshëm të kësaj organizate, Kofi Anan.
Këto njoftime janë bërë të ditura nga mediat shtetërore irakene pas një takimi mes Sadam Hyseinit dhe zyrtarëve të lartë të qeverisë së tij.
XS
SM
MD
LG