Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka kërkuar nga të dyja palët në Lindjen e Mesme që të tregohen të matura, por ka shprehur një qëndrim më kritik ndaj Izraelit. Sipas shefit të diplomacisë evropiane, Havier Solana, rrethimi i selisë së Jaser Arafatit “nuk do të ndihmojë që t’i jepet fund terrorizmit”.
Sipas zyrtarëve izrealitë, qëllimi i tyre është izolimi i Arafatit dhe jo dëbimi apo lëndimi i tij.
XS
SM
MD
LG